piątek, 26 stycznia 2018

"Fabrykantka aniołków" - Camilla Lackberg

"Fabrykantka aniołków" - Camilla Lackberg
Kolejna część sagi o Fjallbace.

Znika rodzina, zostaje tylko mała dziewczynka. Po latach dorosła wraca do domu rodzinnego jednak fatum wiszące od pokoleń mieszka w ścianach domu...

Poprzednia część dłużyła mi się bardzo i z pewnymi obawami sięgnęłam po tom ósmy.
"Fabrykantka Aniołków" okazała się jednak dużo płynniej napisana. Przeczytanie zajęło mi aż tydzień ;) stwierdzam więc, że wciągnęłam mnie dość dobrze :).
Fabuła rozgrywa się płynnie, wątki zarówno społeczne jak i polityczne napisane są w sposób więcej niż zjadliwy dzięki czemu wszystko tworzy przyjemną, spójną całość. Historia z przed lat tworzy klimat tajemnicy, która coraz bardziej chcemy rozwiązać. 
Paru rzeczy domyśliłam się w trakcie lektury - ale to chyba "urok" przeczytania już sporej ilości kryminałów - mimo to nie zniszczyło mi to przyjemności czytania :)


"Wielkanoc 1974. Z Valö, małej wyspy w pobliżu Fjällbacki, znika bez śladu rodzina. Na pięknie nakrytym świątecznym stole zostaje obiad wielkanocny, ale w domu nie ma nikogo, znikają wszyscy z wyjątkiem rocznej córeczki Ebby.
Po latach Ebba wraca na wyspę jako dorosła kobieta. W rodzinnych stronach pragnie wraz z mężem otrząsnąć się po śmierci malutkiego synka. Postanawiają wyremontować i otworzyć dla gości stary ośrodek kolonijny, którym wiele lat temu zarządzał surowy ojciec Ebby. Wkrótce po rozpoczęciu prac remontowych oboje omal nie giną w tajemniczym pożarze. Równie tajemnicze są stare ślady zaschnietej krwi odnalezione pod zerwaną podłogą w jadalni. Do akcji wkracza wkracza Patrik Hedström. Czy zdoła wyjaśnić zagadkę z przeszłości?"Do wyzwania z ilościa stron  leci kolejne 496.
Kończąc styczeń mam już  864/3650 :)

WyPożyczone - wyzwanie czytelnicze 2018 1/15


4 komentarze:

 1. Zapowiada się ciekawie. Już mnie wciągnęło

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna książka
  Wszystkie tej autorki są dobrze napisane

  OdpowiedzUsuń
 3. I really likes your blog! You have shared the whole concept really well and very beautifully soulful read!
  Thanks for sharing
  หนังตลก

  OdpowiedzUsuń