sobota, 2 września 2017

"Niemiecki bękart"- Lackberg Camilla

Kolej tom jednaj z moich ulubionych serri kryminalnych :)
Ta część czytało mi sie naprawdę płynnie, niemal cały czas odkrywano kolejne tajemnice, które prowadziły... do następnych :) Jak zwykle autorka między zagadkę kryminalna wplotła życiowe, codzienne perypetie bohaterów :) . Nie jest to może najlepsza z serii ale na pewno utrzymana na poziomie.
Tym ciekawsza, że tym razem morderstwo odsłania nam tajemnice rodziny Eriki :) .
Z książki możemy sie tez dowiedzieć jak wyglądała sytuacja w Norwegii i Szwecji w czasie drugiej wojny światowej.

"Piąta część bestsellerowej sagi kryminalnej w interpretacji Marcina Perchucia
Jakie tajemnice z przeszłości mogą tłumaczyć dzisiejsze złe postępki? Dlaczego matka Eriki Falck trzymała stary nazistowski medal? To pytanie nie daje spokoju Erice, która w końcu postanawia odwiedzić emerytowanego nauczyciela historii, aby dowiedzieć się czegoś więcej o tym medalu. Jednak mężczyzna zachowuje się dziwnie, nie potrafi odpowiedzieć na jej pytania, a w dwa dni później zostaje zamordowany. Czy to możliwe, że wizyta Eriki uruchomiła ciąg zdarzeń, który doprowadził do jego śmierci? I kto posunąłby się do tego, by dawne sprawy nie wyszły na jaw?

Od wydawcy:

Camilla Lackberg zręcznie splata współczesne wydarzenia z przejmującą opowieścią o losach młodej Szwedki żyjącej w pierwszej połowie lat czterdziestych ubiegłego stulecia. Szwecji udało się uniknąć losu sąsiedniej, okupowanej Norwegii, a społeczeństwo szwedzkie było podzielone na tych, którzy pomagali swoim pobratymcom, i tych, którzy sprzyjali niemieckim okupantom."

Przeczytanych srton 568

2 komentarze:

  1. Wg mnie ta czesc byla najlepsza i jeszcze fabrykantka aniolkow ☺

    OdpowiedzUsuń
  2. :) Zaciekawiłaś mnie tą książką, chyba sięgnę po nią bo kryminały...uwielbiam:)pozdrawiam cieplutko:)

    OdpowiedzUsuń