środa, 26 lipca 2017

Zabójczy wirus - Alex Kava

Książka jest częścią serii jednak spokojnie można ją czytać bez znajomości wcześniejszych pozycji. Jest dość dynamiczna, trzyma w napięciu. Autorka przenosi nas do wnętrza wojskowego laboratorium co jest bardzo ciekawym zabiegiem. Postacie dają się lubić :)
Nie skusze się na przeczytanie całej serii - zdarza mi sie to częściej przy książkach autorów skandynawskich - jednak zaprosze Was na jeszcze jedno spotkanie z autorką bo w moje ręce wpadły jednocześnie dwie jej książki :) .

"Pewnego dnia do Akademii FBI w Quantico trafia przesyłka, a w niej list z pogróżkami terrorysty. Maggie O'Dell i dyrektor Cunningham rozpoczynają śledztwo i wpadają w pułapkę zastawioną przez mordercę. Jego bronią jest śmiertelny wirus. Choć ofiary wydają się przypadkowe, w rzeczywistości wybiera je z precyzją. Agentka O'Dell wie, jak funkcjonuje umysł zbrodniarza, bez względu na to, czy jest on perwersyjnym pedofilem, czy szalonym seryjnym mordercą. Zamknięta w izolatce wojskowego instytutu badawczego, stara się znaleźć jakiś trop i pomóc agentowi Tully'emu w rozwikłaniu sprawy. Każde kolejne zakażenie grozi wybuchem epidemii. Maggie zdaje sobie sprawę, że ona i jej szef mogą nie doczekać ujęcia niebezpiecznego szaleńca."
Zaczynam być do tyłu z dodawaniem tu przeczytanych pozycji :) ale to nie znaczy że nie czytam :).
W wyzwaniu pyknęło mi juz sporo po nad to co przeczytać miałam w ciągu roku a to dopiero połowa ! Ba. to zaległości jeszcze z maja ;).


352str do wyzwania :)

2 komentarze:

  1. Ooo matko a ja aż się wstyd przyznać chyba nawet nie dobiję do tej liczby z wyzwania :(

    OdpowiedzUsuń