wtorek, 17 stycznia 2017

"Zabrania się miłosnych ekscesów na progu stancji" :)


"Zabrania się miłosnych ekscesów na progu stancji"

"Dla Cecilii Dueñas, głównej bohaterki książki, nie jest to najlepszy okres. Czeka ją pozbieranie się po rozwodzie, remont domu i znalezienie współlokatorów. A ponieważ stara się dalej zachować zdrowy rozsądek, postanawia ustalić w domu zasady, które mogą ułatwić wspólne mieszkanie. Ale to, czy mieszkańcy będą chcieli się ich trzymać, to już zupełnie inna sprawa... Powieść wciąga od pierwszej strony, jest nafaszerowana dowcipem, roi się w niej od niespodzianek, a przede wszystkim opowiada o niemożliwej miłości, która w końcu okazuje się możliwa."
Książka zalicza się do tych przyjemnych. Akcja może i nie jest zawrotna, nie wciąga z zapartym tchem ale jest tak miła dla ducha, że czyta się ja po prosu z przyjemnością i odprężeniem, Zapewne wiele osób nazwie ją naiwną ale czasem dobrze jest oderwać się od brutalności i pesymizmu świata.
Pojawia się kilka mądrych haseł, które często sa tytułami kolejnych rozdziałów. W ogóle same tytuły to kolejne punkty regulaminu  obowiązujące na stancji, niejednokrotnie brzmiące dość przewrotnie lub intrygująco :)
Postacie sie ciekawe, chętnie spędza się z nimi czas i poznaje ich losy oraz tajemnice. W pewnym momencie dochodzi nawet do gwałtownego zwrotu akcji - można powiedzieć że "coś się zaczyna dziać" :) Autorka jednak nawet i to opisuje ze specyficznym spokojem emanującym z każdej kartki, że mimo wszystko wciąż się uśmiechamy.

Podsumowując, książka jest pełna uroku, jest to miła odskocznia i lektura pozwalająca na odpoczynek i odprężenie.

Dziękuje za możliwość przeczytania w ramach Book Tour


i doliczam jej  320 stron do wyzwania czytelniczego na 2017r :)
5 komentarzy:

 1. Dziwny tytuł, ale zachęcająca recenzja :)

  OdpowiedzUsuń
 2. W takim tempie wcześniej skończysz wyzwanie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. No właśnie tak też poczułam po Twoim opisie, że to taka relaksująca, fajna książeczka. W ogóle to znów apetyczne książkowe foto:)
  Buziaki!:))

  OdpowiedzUsuń
 4. Ostatnio to tylko takie"lekkie" książki mi wchodzą. Interesujący tytuł 😃 I ciekawy opis 😃

  OdpowiedzUsuń
 5. Ślicznie dziękuję za Twoją opinię po lekturze. :) No i oczywiście za wzięcie udziału w Book Tourze! :) Cieszę się, że lektura była miłym odprężeniem i życzę Ci jak najwięcej takich książek, które mają w sobie pozytywny ładunek poprawiający nastrój. :)
  Serdecznie pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń