czwartek, 26 kwietnia 2018

"Milcząca dziewczyna" - Tess Gerritsen

Bedąc w bibliotece wypożyczyłam od razu dwa kolejne tomy cyklu z detektyw Rizoli i doktor Isles.
Czyli po"Mumi" odrazu niecierpliwie mogłam sięgnąć po"Milczącą dziewczynę". Pomiędzy nimi była "Dolina umarłych, którą jednak czytalam już rok temu i od której to zaczęła się cała moja przygoda z autorką :) .

Tym razem lądujemy w świecie chińskich legend. Akcja troche zwalnia w porównaniu do "Mumi" jednak nie tracimy nic z przyjemności czytania. Po prostu wszystko dzieje sie jakby na dwóch płaszczyznach, między światem orientu a rzeczywistość.
Tajemniczy wojownik,balansowanie między złem i dobrem, zemsta i oczywiśćie nasza ulubiona twardzielka Jane ;) .
Lubie wracać do tych książek nie tylko ze względu na fabułę ale również postacie.
Już się nie mogę doczekać aż w moje łapki trafi następna część.
"Zabójstwo pięknej, ubranej na czarno młodej kobiety należało z pewnością do najbardziej makabrycznych, jakie wydarzyły się w bostońskim Chinatown.
Morderca działał z wyjątkową brutalnością, odcinając ofierze dłoń i niemal amputując głowę. Kobieta nie poddała się bez walki: przed śmiercią zdążyła oddać kilka strzałów z pistoletu z tłumikiem. Kim była? Dlaczego jej zwłoki znaleziono na dachu budynku? Detektyw Jane Rizzoli, która prowadzi śledztwo, oraz patolog Maura Isles, dysponują zaledwie dwoma śladami: niezidentyfikowanym włosem zdjętym z ubrania zabitej oraz adresem wpisanym do GPS-a jej samochodu.
Związek z inną zbrodnią popełnioną w tym samym budynku wydaje się oczywisty: dziewiętnaście lat wcześniej nielegalny imigrant wpadł w szał i zastrzelił wszystkich klientów restauracji Czerwony Feniks. Nadal żyje jedna z osób powiązanych z tą sprawą: Iris Fang, właścicielka szkoły walki wushu, mistrzyni posługiwania się mieczem. W masakrze zginął mąż Iris, a dwa lata wcześniej tajemniczo zaginęła jej nastoletnia córka. Dziwnym zbiegiem okoliczności krótko po tragedii przepadła bez śladu córka innej ofiary masakry, zaś prowadzący śledztwo detektywi zmarli w zagadkowych okolicznościach.
Co łączy te wydarzenia? Jane ma nie lada zagadkę do rozwiązania. Jej przeciwnik nie cofnie się przed kolejnym zabójstwem, by prawda nie wyszła na światło dzienne..."
opis ze strony Empik.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz