czwartek, 26 kwietnia 2018

"Marzenie Joy" - Lisa See

Niezwykły świat Chin z czasów komunistycznych, zdaje się, że pokazany w możliwie prawdziwy sposób. Wyważona opowieść, która nie ocenia i nie oskarża, a pokazuje. Widzimy jak łatwo można wpływac na ludzi, co dzieje się gdy ich odizolujemy. Oprócz histori matki, córki i ojca, opowieści o dojrzewaniu i dorastaniu otrzymujemy wspaniały opis tego niesamowitego kraju jakim są Chiny.
"Dalsze losy bohaterów „Dziewcząt z Szanghaju”. W „Dziewczętach z Szanghaju” poznaliśmy dwie siostry, Pearl i May, uciekające do Ameryki przed koszmarem wojny z Japonią. Pearl była w ciąży, o czym nie wiedziała… Jest rok 1957. Jej córka, dziewiętnastoletnia Joy, zła na matkę i ciotkę, że nie wyjawiły jej prawdy, ucieka do Chin, by odnaleźć rzeczywistego ojca. Wchodzi w tamtejsze „wyższe sfery” nie wiedząc, jak niebezpieczny jest komunistyczny reżim… Dramatyczna opowieść o miłości, zdradzie i rodzinnych sekretach na doskonale opisanym tle epoki. See pisze tak obrazowo jakby sama to wszystko przeżyła. "1 komentarz:

  1. Ciekawa propozycja. :) Widzę też na zdjęciu bardzo ładne kolczyki. :) Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego weekendu. :)

    OdpowiedzUsuń