niedziela, 11 lutego 2018

"Nie całkiem białe Boże Narodzenie"- Knedler Magdalena

"Nie całkiem białe Boże Narodzenie" to książka napisana bardzo nie równo, zaczęłam ja w listopadzie zeszłego roku ale odłożyłam na bok. Dokończyć udało mi sie w tym roku. Zapowiadała się świetnie po czym nagle straciła swój potencjał. Po paru rozdziałach pyk znów ruszyła, wciągnęła.... i znów rozczarowanie.
Ostatecznie przebrnęłam przez nią z dwóch powodów:
1. Mini Czelendż 2018 na który zgłosiłam do przeczytania ta właśnie pozycje
2. Do 3/4 książki wciąż jeszcze nie wiedziałam kto i dlaczego zabił i trochę mnie to intrygowało

Jeśli miałabym podsumować ogólne wrażenie to wszystko było by nawet całkiem fajne gdyby nie postać Olgi, która nie tyle irytowałam co odrealniała całość - w żadnych normalnych warunkach, żaden policjant nie pozwoliłby aby cywil brał udział w śledztwie na dodatek ot tak zaraz po jego poznaniu i nie w taki sposób. Gdyby wyrzucić tą postać i zostawić jako głównych bohaterów parę Grzegorza i Suzina byłaby to naprawdę całkiem fajna pozycja z mieszanka dowcipu i lekkiego kryminału.
A tak mamy kolędy, irracjonalne sytuacje, mało ambitne pomysły i całkiem nie realistyczny scenariusz.

"Zagubiony w lesie pensjonat Mścigniew tuż przed świętami Bożego Narodzenia wypełnia się z pozoru zwyczajnymi gośćmi, z których każdy ma niebagatelne powody, by spędzić ten czas właśnie tam – w spokoju i w oddaleniu od zgiełku codzienności. Kiedy więc pewnego poranka amatorka nordic walkingu, Olga Mierzwińska, przed wyjściem na trening odkrywa w wannie trupa, nikt nie jest zadowolony, a najmniej właściciel, który staje na głowie, by zatrzymać gości w pensjonacie. Policja początkowo uznaje sprawę za wypadek. Jednak kiedy ta sama dziewczyna znajduje podczas spaceru kolejne zwłoki, sytuacja staje się poważna i do akcji postanawia wkroczyć detektyw Romanowski – amator krówek ciągutek i ekstrawaganckich krawatów."
opis ze strony empiku


do wyzwania na 2018 dodaje też kolejne 194str :)

oraz na wyzwaniu u Wiedźmy odznaczam
Luty - kolor  :)


3 komentarze:

 1. Chętnie po nią sięgnę, chociażby po to aby poznać Olgę ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z opisu wynika ze ksiazka mpze byc calkiem ciekawa, ale nie lubie gdy bohaterowie sa tacy wlasnie sztuczni lub glupi, wiec raczej po nia nie siegne...

  OdpowiedzUsuń
 3. Pretty projects,Thank you for the tutorial and for sharing !

  หนังการ์ตูน

  OdpowiedzUsuń